سقف کاذب سرویس بهداشتی
سقف کاذب سرویس بهداشتی
دسامبر 9, 2018
سقف کاذب سرویس بهداشتی
سقف کاذب سرویس بهداشتی
دسامبر 9, 2018

شرکت آباد بوم «کناف ایران» به‌عنوان نمایندگی رسمی فروش و ارائه محصولات کناف آلمان، انواع دیوار جداکننده و پوششی و همچنین سقف کاذب یکپارچه و مشبک کناف و AMF را در ایران ارائه می‌کند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، محصولات تولید شده توسط برند کناف KNAUF چه ویژگی‌ها و کاربردهایی دارد؟

دیوارهای جداکننده (پارتیشن)

دیوارهای جداکننده کناف ایران (پارتیشن) از نوع دیوارهای غیر باربر هستند. در تقسیم بندی فضاهای داخلی ساختمان و نیز ایجاد دیوار بصورت مقاوم در برابر حریق (با پانل‌های FM و ساختار ویژه) و یا دیوارهای مقاوم برابر رطوبت (با پانل‌های MR) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دیوارها دارای قاب فلزی سرد نورد شده و لایه پانل‌های گچی برای روکش بوده که قابلیت استفاده از عایق‌های صوتی و حرارتی داخل دیوار وجود دارد. درزهای پانل‌ها در آن با بتونه درزگیری کناف پوشش داده شده و هر نوع پوشش نهایی دیوارهای سنتی (از جمله رنگ آمیزی، کاغذ دیواری، کاشی و غیره) روی آن اجرا می‌شود.

دیوارهای پوششی

دیوارهای پوششی کناف ایران ساختارهایی هستند که به‌عنوان پوشش نهایی بعد از سفت کاری ساختمان و جایگزینی گچ و خاک و سفیدکاری قرار می گیرند و دارای خصوصیات زیادی از جمله عایق صوت، عایق حرارت و شکل پذیری از نظر طراحی هستند و در دو دسته دیوارهای پوششی کناف با سازه و یا بدون سازه تقسیم بندی می‌شوند.

سقف‌های کاذب مشبک

سقف‌های کاذب مشبک کناف ۶۰*۶۰ کناف ایران متشکل از سازه های سپری شکل که دهانه هایی با ابعاد ۶۰*۶۰سانتی متری می سازند و بوسیله آویز فنری دوبل مخصوص به سقف متصل می گردند و در داخل آنها تایل‌های گچی و یا مینرال (مواد معدنی AMF) قرار می‌گیرد، بوده و فضایی که مابین سقف کاذب و سقف اصلی ایجاد می‌شود، بستر مناسب عبور تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است.

از مزایای عمده سقف کاذب کناف می‌توان به: دسترسی سریع و آسان به تاسیسات پشت سقف، سبک بودن، مقاوم برابر زلزله و مقرون به صرفه بودن اقتصادی اشاره کرد.

سقف‌های کاذب یکپارچه کناف ایران

سقف‌های کاذب یکپارچه کناف ایران سیستم هائی متناسب با علم روز و شامل زیرسازی با پروفیل های سرد نورد شده گالوانیزه سبک و پانل های کناف ایران (گچ برگ) بوده که جایگزین بسیار مناسب برای سقف های کاذب سنتی ( رابیتس و گچ ) هستند و به علت برتری های فراوان مانند: وزن بسیار کمتر ، سرعت نصب بسیار بالاتر ، مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی ، پرت و دور ریز کمتر ، مقاوم بودن در برابر زلزله، عایق صوتی و حرارتی مناسب و غیره برای استفاده به عنوان سقف کاذب بسیار مناسب و حائز اهمیت است.

پوشش‌های محافظ برابر حریق کناف ایران

پوشش های محافظ تیر و ستون با صفحات مقاوم برابر حریق کناف ایران مطابق با آیین‌نامه‌های ساختمانی باید سازه‌های فلزی در قسمت تیرها و ستون‌ها مقاوم در برابر حریق تا مدت معینی باشند و بدین منظور یکی از روش‌های استفاده از صفحات مقاوم برابر حریق کناف ایران FR یا FM است.

ورمی پلاستر knauf vermiplaster

ورمی پلاستر از محصولات شرکت کناف ایران مواد پایه گچی مقاوم در برابر حریق می باشد که عمدتا از گچ، ورمی کولیت، پرلیت و دیگر افزودنی ها ساخته شده است.

ورمی پلاستر کناف ایران در دسته محصولات حفاظت در برابر حریق غیرعامل قرار می گیرد و در هنگام آتش سوزی از سازه فولادی ساختمان در برابر حریق و افزایش دما تا اطفاء حریق و تخلیه نمودن ساختمان محافظت می کند تا سازه بر اثر افزایش دما تغییرشکل نداده و موجب فروریزی نشود.

محصول ورمی پلاستر کناف ایران جهت اجرا بصورت پوشش ضد حریق اسکلت فولادی ساختمان دارای استانداردهای ۱- ۱۲۰۵۵و استانداردهای بین المللی ۱- BS8202 و ۴-۱۳۳۸۱ BSEN است.

سیستم های آکوا پانل AQUAPANEL

صفحات سیمانی آکواپنل داخل ؛ از صفحات سیمانی آکواپنل داخلی می توان در دیوارهای داخلی ساختمان و یا سرویس‌های بهداشتی و یا استخرها استفاده کرد.

صفحات سیمانی آکواپنل خارجی؛ صفحات سیمانی آکواپنل خارجی مناسب استفاده در فضاهای بیرونی ساختمان و نمای ساختمان که در معرض نور خورشید و چرخه های مکرر یخبندان و ذوب مجدد آب هستند، استفاده کرد.

آشنایی بیشتر با برند کناف KNAUF

شرکت کناف یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیستمهای ساخت و ساز خشک در جهان است. این شرکت در سال ١٩٣٢ در آلمان تأسیس شد و اکنون با داشتن بیش از ١۵٠ کارخانه در ٣٧ کشور جهان و ١٨٠٠٠ نفر نیروی کار، به صورت یک گروه عظیم صنعتی در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کند.

کناف ایران

شرکت کناف ایران، شاخه تولیدی کناف در ایران است. شرکت کناف ایران با ظرفیت تولید بالای بیست و دومیلیون متر مربع در سال، اولین و بزرگترین تولید کننده سیستمهای ساخت و ساز خشک در ایران است.

این شرکت علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، محصولات خود را به بیش از ١١ کشور همجوار صادر کرده و تا کنون سه بار صادر کننده نمونه کشور شده است.