آموزش کناف ایران :

امروزه با توجه به پیشرفت روز به روز صنعت ساختمان و استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک، اهمییت آموزش و اجرای صحیح این سیستم ها دو چندان شده است. این شرکت با تاسیس مرکز آموزشی و با بکارگیری کارشناسان خبره در این زمینه تمامی تلاش خود را در ارائه و ترویج آموزش سیستم های کناف نموده است. افراد مختلف فعال در صنعت ساختمان می توانند با گذراندن دوره های آموزشی نسبت به اجرای استاندارد سیستم ها و محصولات کناف ایران اطلاعات لازم را کسب نمایند و بتوانند در این صنعت بدرستی از کناف استفاده نمایند.

در این دوره کلیه ی محصولات کناف ایران، مزایا و کاربرد ها و سیستم های اجرایی آن معرفی می گردد. این دوره یک روزه می باشد و برای افراد فعال در صنعت ساختمان، مدیران این حیطه و همچنین کلیه ی افراد علاقمند پیشنهاد می گردد.

دوره اجرا و نصب ساختارهای عمومی (سقف های کاذب یکپارچه و مشبک، دوارهای پارتیشن (جدا کننده) و دیوارهای پوششی)

این دوره ها برای نصابین و تیم های اجرایی کناف در نظر گرفته شده است و توصیه می شود کلیه مجریان، نیروهای خود را پیش از شروع به کار در این صنف به دوره ها اعزام نمایند. همچنین افرادی که قصد فعالیت در حیطه نصب ساختارهای کناف ایران را دارند گذراندن این دوره ها برایشان الزامی می باشد.

در این دوره چگونگی نصب و اجرای انواع سقف های کاذب کناف، چگونگی نصب انواع دریچه ها، جای روشنایی ها، تا پایان مراحل بتونه و درزگیری در 4 روز آموزش داده می شود.

در این دوره نصب انواع دیوراهای پارتیشن (جدا کننده)، نصب بارهای کنسولی، اجرای تاسیسات الکتریکی و مکانیکی در دیوارها، چگونگی انجام عایق در سلول های تر، نصب چارچوب در و پنجره تا پایان بتوته و درزگیری در 4 روز آموزش داده می شود.

در این دوره نصب انواع دیوراهای پوششی، نصب بارهای کنسولی، اجرای تاسیسات الکتریکی و مکانیکی در دیواره تا پایان بتوته و درزگیری در 3 روز آموزش داده می شود.

توجه داشته باشید این دوره ها بصورت مجزا در هر ساختار برگزار می گردد و افراد می توانند هر دوره را بصورت مستقل و براساس نیازشان ثبت نام نمایند.

در این دوره نصب سقف های دکوراتیو و تزیینی مانند باکس، نور مخفی، ابزار های گچی و غیره و همچنین نصب دیوارهای دکوراتیو در 3 روز آموزش داده می شود. این دوره به افرادی پیشنهاد می گردد که دوره نصب ساختارها و دوره تکمیلی را با موفقیت گذرانده باشند.
این دوره تخصصى، ویژه اشخاصى طراحى شده است که دوره نصب ساختارها، دوره تکمیلی یا نصب عمومی را با موفقیت گذرانده باشند. مدت دوره ۳ روز بوده و محتواى آن شامل آموزش نصب دیوارهاى دکوراتیو و سقف هاى تزئینى (مانند باکس، نور مخفى، ابزار گچى و …) جزئیات اجرایى خاص و ایرادات متداول مرتبط مى باشد.
توجه داشته باشید جهت ثبت نام در این دوره از مجموع دوره های ساختارها(سقف کاذب، دیور پوششی، دیوار جداکننده)، گذراندن حداقل یک دوره الزامی می باشد.

در این دوره 5 روزه، انواع سیستم های ساخت و ساز خشک بصورت تئوری و عملی، تشریح مشخصات عملکردی ساختارهای خشک، طرح هاى دکوراتیو پرکاربر، بارهاى کنسولى، اجراى ساپورت هاى تاسیساتى و مکانیکى، مشکلات رایج در اجرا، چگونگی کنترل و مدیریت مراحل اجرایى پروژه و روش بازرسى فنى و نظارت کیفى بر اجرا بیان میگردد.
داشتن مدرک دانشگاهی عمران ، معماری و یا رشته های مرتبط با آنها جهت ثبت نام در این دوره الزامی می باشد.(حداقل کاردانی)

در این دوره یک روزه که ویژه بتونه کارها می باشد، روش های صحیح اجرای مراحل بتونه کاری، درزگیری و ماستیک و پرداخت سطوح در سیستم های ساخت و ساز خشک آموزش داده می شود.

در این دوره یک روزه، کلیه ی جزییات و مراحل اجرای آکواپنل و سایر صفحات مسلح سیمانی که در دیوارهای داخلی و خارجی و سقف های کاذب کاربرد دارند، منطبق با استاندارد، آموزش داده می شود.

در این دوره های یک روزه، چگونگی اجرا و نصب محصولات با کاربرد خاص مانند گاردکس(Gurdex)، پنل Cleaneo (پنل های تصفیه کننده هوا و آکوستیک)، ورمی پلاستر (Vermiplaster با کاربرد پوشش تیر و ستون در برابر حریق) ، تایل های معدنی AMF آموزش داده می شود.

در این دوره یک روزه، امتحان تئوری و عملی ساختار های مختلف کناف گرفته شده و در صورت قبولی در آزمون، مدرک دوره مورد درخواست اعطا می گردد. این دوره ویژه افرادی است که دارای تجربه کافی در اجرای سیستم های ساخت و ساز خشک را دارا بوده و زمان شرکت در دوره ها را ندارند و با شرکت در این دوره می توانند مدارک لازم را در صورت کسب نقره قبولی دریافت نمایند.

این دوره 5 روزه، به منظور ارتقا دانش افرادی می باشد که دوره های سیستم های ساخت و ساز خشک یا دوره مهندسین را گذرانده اند و به منظور به روز نمودن اطلاعات فنی در زمینه سیستم های کناف برگزار می گردد. در این دوره،اطلاعات فنی انواع سیستم های ساخت و ساز خشک شامل دیوار جداکننده، سقف های کاذب، دیوار های پوششی، مطابق با آخرین استاندار های روز آموزش داده می شود.

نحوه شرکت در دوره های کناف

مدارک لازم جهت حضور در دوره های آموزشی شرکت کناف ایران: 1- اصل فیش واریزی به حساب شماره ۳۱۰٫۸۱۰۰٫۱۰۶۸۴۱۴۸٫۱ شماره شبا : IR930570031081010684148101 بانک پاسارگاد شعبه بوستان به نام شرکت کناف ایران ۲- فتوکپی صفحه اول شناسنامه بهمراه فتوکپی کارت ملی ۳- ۲ قطعه عکس ۳*۴ ۴- ارائه کپی مدرک تحصیلی یا کارت دانشجویی و یا گواهی اشتغال به تحصیل جهت دوره ویژه مهندسین و یا نامه معرفی نامه عامل جهت حضور فرد در دوره مهندسین جهت ثبت نام و حضور در هر دوره حداقل یک ماه قبل از شروع دوره باید ثبت نام گردد.اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام نموده اند. جهت حضور در دوره ها و تکمیل فرایند ثبت نام با شماره های زیر تماس بگیرید. (6 خط ویژه) 44036445 -021 تاریخ برگزاری هر دوره یک هفته قبل از برگزاری دوره طی تماس تلفنی به کارآموز اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است وجه واریزی به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد.  

شهریه دوره ها
ردیف نام دوره محل برگزاری مبلغ دوره (تومان )
۱ سقف کاذب کناف ایران تهران ۱۷۰،۰۰۰
۲ دیوار جداکننده کناف ایران تهران ۱۷۰،۰۰۰
۳ دیوار پوششی کناف ایران تهران ۱۱۷،۰۰۰
۴ ویژه مهندسین کناف ایران تهران ۲۴۰،۰۰۰
۵ دکوراتیو کناف ایران تهران ۱۴۵،۰۰۰
۶ درزگیری وآماده سازی سطوح کناف ایران (پانل گچی) تهران ۷۵،۰۰۰
۷ آکواپنل کناف ایران تهران ۷۵،۰۰۰
۸ درزگیری وآماده سازی سطوح کناف ایران (پانل سیمانی) تهران ۷۵،۰۰۰
۹ محصولات جدید کناف ایران (کلینیو،گاردکس،هرادیزاین،دیاموند) تهران ۷۵،۰۰۰
۱۰ آشنایی با محصولات کناف تهران ۶۵،۰۰۰
۱۰ تکمیلی تهران ۲۴۰،۰۰۰
۱۱ دوره فراگیر کناف ایران ( غیر حضوری) تهران ۲۸۰،۰۰۰
۱۲ تمدید کارت تهران ۵۰،۰۰۰
 

تقویم دوره های آموزشی

 
نام دوره تاریخ برگزاری
سقف کاذب کناف ایران ۲۶ الی ۲۹ فروردین
ویژه مهندسین کناف ایران ۱ الی ۵ اردیبهشت
دیوار جداکننده کناف ایران ۸ الی ۱۱ اردیبهشت
سقف کاذب کناف ایران ۱۵ الی ۱۸ اردیبهشت
ویژه مهندسین کناف ایران ۲۲ الی ۲۶ اردیبهشت
سقف کاذب کناف ایران ۲۹ اردیبهشت الی ۱ خرداد
دیوار جداکننده کناف ایران ۵ الی ۸ خرداد
ویژه مهندسین کناف ایران ۱۹ الی ۲۳ خرداد
سقف کاذب کناف ایران ۲۷ الی ۳۰ خرداد
 

آزمون و مدارک آموزشی کناف ایران

آزمون پس از گذراندن و پایان هر دوره ، آزمونی برگزار شده و در صورت کسب نمره قبولی گواهی دوره اعطا می گردد. مدت اعتبار گواهینامه های بصورت کارت یکساله بوده و در انتهای زمان اعتبار درصورت نیاز دارندگان کارت می توانند نسبت به تمدید آن اقدام نماید.

نمونه ای از گواهینامه ها ی کناف ایران